مرجع جامع دوره های آموزشی مهارتهای تکمیلی

برخی دوره های ما

سایت مرجع مهارتهای تکمیلی — شماره تماس با ما 01334939 —- مارا دنبال کنید

مزیت برنامه نویسی اندروید

بازار تلفن های همراه در حال گسترش و فراگیر شدن هرچه بیشتر است. این گسترش نیاز به توسعه دهندگان برنامه های تحت سیستم عامل های تلفن های همراه را به صورت روزافزون حائز اهمیت می کند و متعقبا تمامی افراد دارای مهارت در این حوزه در حال حاضر استخدام مراکز علمی، آموزشی و تجاری شده اند. همین نیاز روزافزون باعث تقویت بازار کار برای متخصصین این حوزه می شود و حتی در حالتی که پیشرفتی در این بازار نباشد بازهم نیاز به این افراد همیشه نیاز می شود. سال ۲۰۱۷ سالی سرنوشت ساز در بازار تلفن های هوشمند بود، در این سال اندروید توانست سهم بزرگی از بازار تلفن های هوشمند را از آن خود کند و بر اساس گزارش ها نزدیک به ۸۰ درصد از سیستم عامل های تلفن های مذکور در حال حاضر اندروید هستند. همین امر باعث به وجود آوردن آینده ای روشن برای افراد متخصص در این حوزه شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات استخدامی حوزه IT، نیاز به توسعه دهندگان حرفه ای و دارای استعداد برنامه های تلفن های همراه هنوز فاصله زیادی تا کامل شدن دارد. بنابراین، اگر شما به تازگی به دنبال یافتن شغلی امن و با درآمدی تضمینی هستید و یا شخصی متخصص در زمینه IT می باشید و احساس می کنید نیاز به تعویض شغل دارید، اندروید بهترین انتخاب برای شما است.

در این مقاله سعی بر آن داریم که شرح دهیم چگونه اندروید می تواند مسیر شغلی شما را عوض کند:

مزیت برنامه نویسی اندروید

  1. نیاز بالا به این مهارت

متخصصین IT با مهارت در برنامه نویسی تلفن های همراه در حال حاضر جز مورد درخواست ترین افراد در این بازار هستند. بازار اندرویدی ها هم بسیار داغ تر از بازارهای دیگر در صدر قرار دارد. کارفرمایان این حوزه توسعه دهندگان اندروید را به نسبت حرفه های دیگر مربوط به تلفن های هوشمند بسیار سریع تر و با تعداد بیشتری استخدام می کنند. Matt Miller مدیر فنی کمپانی CyberCoders می گوید: “برای برنامه نویسان موبایل که با برنامه نویسی اندروید آشنایی دارند و یا قصد اشنایی با این حرفه را دارند، در حال حاضر بهترین موقعیت برای افزایش دانش خود و شروع به کار در این حوزه است.

بر اساس آمار اعلام شده مرکز آمار ایران تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۴ تعداد خطوط تلفن همراه کشور در حدود ۷۶ میلیون خط اعلام شده است. بسیار واضح است که نزدیک به ۹۰% کاربران کشور از تلفن های هوشمند اندروید استفاده می کنند. پیش بینی می شود که تعداد کاربران تلفن های هوشمند نیز در سال های بعدی افزایش داشته باشد و از آنجا که کاربران ایرانی تمایل بیشتری به تهیه تلفن های اندروید دارند سازمان های دولتی و تجاری بسیاری نیاز به توسعه دهندگان اندروید را در آینده پیش رو خواهند داشت.

  1. حقوق توسعه دهندگان اندروید

سازمان ها حاضر به پرداخت دستمزد قابل توجهی به توسعه دهندگان اندروید هستند. بر اساس اعلام Paysa میانگین حقوق برنامه نویس اندروید حدود ۸۹ هزار دلار در سال اعلام شده است. این در حالی است که در ایران و با توجه به اینکه به صورت روز افزون تعداد زیادی از شرکت ها و سازمان ها توجه بیشتری به این حوزه دارند حقوق برنامه نویسان اندروید که به صورت تیمی کار می کنند روز به روز افزایش می یابد.

  1. امکان درآمد زایی به صورت مستقل

با داشتن تخصص کافی در این حوزه و با در نظر گرفتن نیازهای بازار و اجتماع ایران به راحتی می توان درآمد های میلیونی از این تخصص به دست آورد که در مقایسه با درآمد برنامه نویسان تیمی غیر قابل تصور است. برای این کار کافی است با داشتن دانش مدیریت و تخصص در برنامه نویسی اندروید اقدام به ساخت اپلیکیشنی مورد استفاده و مورد نیاز جامعه کنید. به عنوان مثال محسن جهانی سازنده اپلیکیشن های رادیو تلویزین زنده و کدها و رازهای مخفی اندروید درآمد ۲۲۵ میلیون تومانی داشته است. اپلیکیشن رادیو تلویزین زنده با قیمت ۵۰۰۰ تومان به بازار عرضه شده است و تا کنون بیش از ۵۰ هزار بار و اپلیکیشن کدها و رازهای مخفی اندروید به قیمت ۲۰۰۰ تومان وارد بازار شده و آن هم بیش از ۵۰ هزار بار فروش داشته است.

  1. پیشرفت روز افزون اندروید

پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۰ بازار توسعه دهندگان اپلیکیشن های تلفن همراه به صورت جهانی پیشرفت ۳۲% داشته باشد و همین پیشرفت باعث به وجود آمدن حدود ۳۰۰ هزار شغل می شود. با توجه به اینکه توسعه دهندگان اندروید و iOS 90% بازار تلفن های هوشمند را به خود اختصاص داده اند. حتی اگر قصد مهاجرت و اخذ ویزای کاری کشورهای پیشرفته در این حوزه را داشته باشید بازهم کسب دانش و مهارت در برنامه نویسی اندروید می تواند شانس شما را نه تنها برای یافتن کار در ایران افزایش دهد بلکه امکان یافتن شغل در کشورهای دیگر را بالاتر ببرد.

  1. اندروید چالش برانگیز

تکنولوژی موبایل نه تنها همیشه در حال تغییر است بلکه رقابت در این حوزه بسیار بالا است و همین امر باعث شده است که این صنعت دائما در حال نوآوری و ارائه امکانات و محصولات جدید به بازار باشد. زمانی که وارد این بازار شدید این شما هستید که با بالاترین سرعت و بهترین کیفیت اپلیکیشن خود را وارد بازار کنید تا از پیشروهای بازار باشید. به این دلیل است که این حوزه دائما در تکاپو و تغییرات است و این امر می توان برای افرادی که آماده این مبارزه خستگی ناپذیر هستند بسیار جذاب باشد.

  1. آزادی عمل

فعالیت در این حوزه شما را ملزم به نشستن پشت میز در محل کارتان نمی کند، بسیاری از شرکت های فعال در این فیلد در حال حاضر امکان کار در خانه را نیز برای کارمندانشان فراهم آورده اند. همچنین همانطور که قبلا ذکر شد با داشتن این آزادی به راحتی و با صرف کمترین هزینه ممکن می توانید به درآمدهای میلیونی دست پیدا کنید.

  1. سازمان های بزرگ دنبال شما هستند

علاوه بر بانک ها وسازمان های دولتی، شرکت های نوپا درحوزه فناوری اطلاعات که گردش مالی بسیار بالایی داشته اند نیز به دنبال افراد متخصص در این حوزه هستند و تنها با گردشی کوچک در سایت های استخدامی می توانید به سادگی و در کمترین زمان ممکن شغل مورد نظر خود را بیابید.

  1. اندروید کد باز

همانطور که میدانید سیستم عامل اندروید کد باز است و این امر دست توسعه دهندگان اندروید را در ارائه اپلیکیشن ها باز می گذارد و به توسعه دهنده آزادی عمل بسیاری می دهد.

  1. پشتیبانی گسترده انلاین

اجتماع های بسیاری در اینترنت و به صورت آنلاین وجود دارند که به توسعه دهندگان راهنمایی و پشتیبانی بسیاری را ارائه می دهند و این امر کاملا رایگان انجام می شود. همین امر باعث شده است که برنامه نویسان اندروید بهترین و به روز ترین دانش را برای کد نویسی داشته باشند.

  1. آسودگی فراگیری

اگر شما علاقه مند به یادگیری و انجام فعالیت در حوزه اندروید هستید، باید همراه با یادگیری Java بتوانید درخواست ها و مسائل روزمره برنامه نویسی را آنلیز کنید و به صورت منطقی برای آن ها جواب پیدا کنید. در صورتی که بتوانید این مهارت های پایه را بدست آورید آنگاه به سادگی می توانید اپلیکیشن اندروید کارآمد بسازید.

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده هم اکنون زمان بسیار خوبی جهت شروع یادگیری و وارد شدن در مسیر برنامه نویسی اندروید است چراکه این زبان برنامه نویسی نه تنها برای فراگیری آسان است بلکه جزء تخصص های مورد نیاز ایران و اکثر کشورهای پیشرفته جهان است. همچنین همانطور که بیان شد با فراگیری این تخصص شما می توانید آزادی عمل بسیاری داشته باشید و مستقل از کار تیمی و یا شرکتی، بدون داشتن سرمایه اولیه قابل توجه و تنها با ساختن اپلیکیشن های مورد درخواست جامعه به سادگی کسب درآمد کنید. با فراگیری درست و کاربردی برنامه نویسی اندروید، شما به سادگی وارد یکی از پردرآمد ترین و بهترین مشاغل دنیا می شوید پس فراگیری این زبان برنامه نویسی را هم اکنون شروع کنید.

مزیت برنامه نویسی اندروید

ارسال یک نظر

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور